UA-60307189-1
Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

KSIĄŻKI O BODYNAMIC

 

Body Encyclopedia: A Guide to the Psychological Functions of the Musclar System

Oparta na Analizie Bodynamic, Body Encyclopedia opisuje sekwencję rozwoju, w której psychologiczne i emocjonalne elementy łączą się z poszczególnymi mięśniami. Książka ukazuje, jak pewne reakcje na zdarzenia mogą wiązać się z naszymi wzorcami ruchowymi. Dzięki szczegółowym badaniom Marcher, Fich i pozostałych badaczy, określono mapę funkcji psychologicznych ponad 150 mięśni i powiązanych z nimi tkanek.

 

Body, Breath, and Consciousness: A Somatics Anthology

Jest wiele czynników, które wpływają na rozwój jaźni: somatycznych, emocjonalnych, mentalnych, interpersonalnych, społecznych i duchowych. Wszystkie muszą zostać wzięte pod uwagę przez terapeutę w procesie pracy z klientem. Każdy artykuł w tej wartościowej antologii dotyka tych różnorodych elementów. Autorzy skoncentrowali się na połączeniu ciała i umysłu, eksplorując praktyki i teorie tej popularnej gałęzi psychologii. Tematy obejmują znaczenie systemów rodzinnych, pracę z traumą i szokiem w terapii, a także znaczenie oddechu, co razem daje wartościowy wgląd zarówno dla studentów, jak i praktyków. Pośród autorów znajdziemy takie osoby jak: Marianne Bentzen – trenerkę w zakresie somatycznej psychologii rozwojowej, Petera Bernhardta – profesora psychologii, czy Petera A. Levine, autora „Obudźcie tygrysa. Leczenie traumy”.

 

NEW Test Manual

Podręcznik specjalnie zaprojektowany dla celów międzynarodowych szkoleń Bodynamic, dotyczących funkcji Ego i mapy ciała. Podręcznik oferuje studentom i praktykom klarowne instrukcje do przeprowadzania i uczenia się tworzenia mapy ciała. Zawiera opis wszystkich mięśni wraz z omówieniem ich anatomii, funkcji oraz odniesieniem do struktury charakteru i funcji Ego. Wszystko zostało ujęte w postaci rysunków z wypracowanym kodem kolorów. Podręcznik opracowała Lene Wisbom.

Cena podręcznika to 500,- koron duńskich + koszty przesyłki. Można go zamówić bezpośrednio u autorki: lene@bodynamic.dk

Polityka cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?